fbpx

בלוג CGS ישראל

תומכים בצמיחה שלכם, CGS ישראל. (A4 Document) (21 x 20 cm) (Instagram Post) (LinkedIn Article Cover Image) (LinkedIn Post)

8 ממצאים שעוזרים להסביר את "ההתפטרות הגדולה"


האם ההתפטרות הגדולה בדרך לארגון שלך?

השנה וחצי האחרונות סיפקו אתגרים רבים לכל חברה כמעט. ואם זה לא הספיק, אנו עדים למגמה חדשה שלא נצפתה מעולם, גל התפטרויות נרחב, בעיקר בארה"ב ובריטניה, שקיבל את השם "ההתפטרות הגדולה". 

עובדים רבים עוזבים משרות מרצונם ואלו 'שנתקעו' בעבודתם לאורף המגיפה, מחפשים באופן פעיל הזדמנויות ותפקידים חדשים.

 אז, האם ההתפטרות הגדולה בדרך לישראל ולארגון שלכם?

סקר שביצעה CGS יכול לשפוך אור על המגמה ולסייע להבין היכן אנו עומדים, וכיצד ניתן להתמודד המגמה.

לפניכם כמה מהתובנות המרכזיות שאולי יעזרו לכם, לצלוח גם את האתגר הזה:

שער

זה לא סוד, במהלך ה18 חודשים האחרונים, כמעט כל ארגון התמודד עם אתגרים עסקיים רבים. כעת, כאילו זה לא מספיק, ארגונים רבים בארץ ובעיקר בארה"ב ובריטניה מתמודדים עם גלי פיטורים משמעותיים. תופעה זו, שכעת משנה את יחס העובד – מעביד ומגדירה אותו מחדש מכונה "ההתפטרות הגדולה" (The Great Resignation). עובדים רבים עוזבים את עבודתם מרצונם ואלו 'שנתקעו' בעבודתם לאורך המגיפה, מחפשים באופן פעיל הזדמנויות חדשות ותפקידים חדשים.

מצב זה עלול להחריף אף עוד יותר את האתגרים העסקיים – אלא אם ידעו לתת מענה הולם לצרכים המתפתחים של עובדיהם.

אז מה גורם להתפטרות הגדולה? כיצד ניתן לתת מענה מתאים לעובדים בעידן הפוסט קורונה? ומה מעסיקים יכולים לעשות בשביל לשמר את הכשרונות שכבר נמצאים בארגון?

סקר שביצעה CGS מצא כי פיתוח מיומנות אישיות באופן תכוף יכול להוות תמרור אזהרה ראשון בדרך לעובד לא מרוצה, יחד עם זאת, תופעת ההתפטרות הגדולה מורכבת ממגוון רב של סיבות והנה לפניכם כמה מהתובנות המרכזיות שאולי יעזרו לכם, לצלוח גם את האתגר הזה.

גוף

ובארץ, על פי המכון הישראלי לדמוקרטיה, שיעור המתפטרים שחיפשו עבודה במהלך המשבר (כלומר נשארו בכוח העבודה) אמנם "נפל" בחודשיים הראשונים של המשבר (מרץ-אפריל 2020) אולם מאז נמצא במגמת עלייה הדרגתית (עם נפילות מדי סגר). מגמה זו מרמזת על רצון של המתפטרים לשפר את מצבם בשוק העבודה (מתפטרים ומחפשים חלופת תעסוקה אחרת) ולא מתיישבת עם התיאוריה לפיה המתפטרים מאסו בשוק העבודה באופן כללי ולא רוצים לעבוד כלל. למעשה, מלאי המתפטרים החודשי שמחפשים עבודה נכון לנתון האחרון (ספטמבר 2021) עומד על 36% אחוזים מהמתפטרים, הגבוה בכ-8 נקודות אחוז בהשוואה לשיעורם ערב המשבר (ינואר-פברואר 2020.)

מדובר במגמה חיובית שכן ככל שעולה שיעור המתפטרים שמחפשים עבודה כך עולה גם הסבירות שהם יחזרו למניין המועסקים בחודשים הקרובים. ואכן נתוני הלמ"ס למחצית הראשונה של נובמבר 2021 הצביעו על גידול חד של כמעט 150 אלף במספר המועסקים במשק, מהם כ-30 אלף איש שהיו מובטלים וחזרו לעבוד, ועוד כ-120 אלף איש שלא היו בכוח העבודה, מאחר וכלל לא חיפשו עבודה, ולראשונה בתחילת נובמבר 2021 חזרו לשוק העבודה כמועסקים.

מסקר "מצב שוק העבודה בתקופת הקורונה" שעורך המכון הישראלי לדמוקרטיה באוגוסט 2021, עולה כי קרוב למחצית מהמשיבים שהיו מובטלים או בחל"ת וחזרו לתעסוקה, החליפו מקום עבודה או תפקיד (מהם כרבע החליפו מקום עבודה ותפקיד, וכ-18% החליפו מקום עבודה, אך נותרו בתפקיד דומה (סה"כ 42% שהחליפו מקום עבודה), וכ-5% נוספים חזרו לאותו מקום עבודה, אך לתפקיד אחר.

לסיכום, להערכתנו מוקדם לקבוע כי מגמת "ההתפטרות הגדולההמדוברת אכן ניכרת בארץ.

חשוב לומר, כאשר לארגון שלכם מגיע עובד חדש חשוב שידע שהוא מגיע לא רק לעבוד, אלא גם לצמוח בפן המקצועי, האישי והחברתי. חשוב שירגיש שהוא בעל משמעות לארגון ותורם את מיומנותו להצלחת הארגון.

היום, מקום עבודה נדרש לאזן את העבודה יחד עם תחושת העובד כך שכולם יצאו מרוויחים.

אז אם התרחבתם ואתם מחפשים צוות שיתן לכם וללקוחות שלכם, חווית שירות מקצועית, סדר ושקט נפשי לעבוד במה שחשוב לארגון שלכם,

צרו איתנו קשר, ובואו נצמח יחד!

תמיכה רב לשונית – 3 יתרונות ושיטות עבודה מומלצות לשיפור חווית לקוח

אנשים טובים, תהליכים מסודרים וכלים מתקדמים הם אבני היסוד לכל מודל מיקור חוץ מוצלח. יחד עם זאת, אפילו בעזרת הטכנולוגיות והכלים הטובים ביותר, אי קיום תהליכי גיוס והכשרה נכונים ישפיעו בצורה ישירה על יכולת הארגון שלכם לספק תמיכה איכותית ועקבית ללקוחות הארגון.
האנשים, הם הנכס הקריטי ביותר בשירות לקוחות. כשהארגון משקיע באנשים, הצלחת צוות התמיכה מובטחת.

3 דרכים לשיפור תפוקת העובדים באמצעות AR

ציאות רבודה (AR) משנה את הדרך בה אנו עובדים. פתרונות מתקדמים כבר מוטמעים בכל רמה בארגון החל משיתוף פעולה בזמן אמת וסיוע של מומחים ברצפת המפעל ועד למצגות תכלית בפני מקבלי ההחלטות בארגון ובההנהלה הבכירה. בשורה התחתונה: על ידי אימוץ טכנולוגיה חדשנית זו, תפוקת העובדים בארגון תעלה באופן משמעותי.

ההשקעות המשתלמות ביותר למיקסום חווית לקוח בשנת 2022

מאז מגיפת הקורונה, 49% מהצרכנים בארה"ב לוקחים בחשבון את שירות הלקוחות כנתון בסיס לפני ביצוע עסקאות עם ארגונים שונים. ואף 30% אחוז מהלקוחות מוכנים לשלם יותר עבור שירות לקוחות מעולה, כאשר גם הצרכנים והארגונים פועלים לקראת בניית השגרה החדשה וכבר ברור כי חווית הלקוח הינו הפרמטר שיכול לבנות או להרוס מותגים האנשים, הם הנכס הקריטי ביותר בשירות לקוחות. כשהארגון משקיע באנשים, הצלחת צוות התמיכה מובטחת.

שלושה חוקי יסוד למוקד שירות מצטיין

אנשים טובים, תהליכים מסודרים וכלים מתקדמים הם אבני היסוד לכל מודל מיקור חוץ מוצלח. יחד עם זאת, אפילו בעזרת הטכנולוגיות והכלים הטובים ביותר, אי קיום תהליכי גיוס והכשרה נכונים ישפיעו בצורה ישירה על יכולת הארגון שלכם לספק תמיכה איכותית ועקבית ללקוחות הארגון.
האנשים, הם הנכס הקריטי ביותר בשירות לקוחות. כשהארגון משקיע באנשים, הצלחת צוות התמיכה מובטחת.

השאירו פרטים לקבלת עדכון על ההדגמה הקרובה

דוח חדש של CGS:

מגמות 2022 במיקור חוץ ותמיכה בלקוחות: מתן מענה בעולם מורכב מתמיד